Krav Maga Ruda-Huta

Start

Krav Maga - Junior

Zajęcia przeznaczone dla najmłodszych. Już od 5 roku życia!
Treningi prowadzone są w formie gier i zabaw ruchowych. Często drużynowych! Mają na celu zagwarantować maluchom odpowiednią dla ich wieku dawkę ruchu. Okazję do odreagowania i zdrowego zmęczenia się podczas przeróżynch gier i zabaw. Służą wzmacnianiu mięśni oraz stawów poprawiając zarazem koordnację psychoruchową dziecka. Jako dodatkowe elementy szkolenia wprowadzane są minimalistyczne elementy szkolenia krav maga. Polegają one przede wszystkim na przekazaniu wiedzy na temat sytuacji niebezpiecznych mogących przytrafić się np. w drodze ze szkoły, sklepie, czy na placu zabaw. Dzieci poznają sposoby zwracania na siebie uwagi osób trzecich, zdobywają umiejętności "wyszrapywania się" nawet w przypadku ucisku/chwytu znacznie silniejszego napastnika. Wprowadzane są także elementy pierwszej pomocy, jaką mogą zapewnić osobie poszkodowanej, ratując jej życie nawet dzieci przedszkolne jeśli tylko zdają sobie sprawę co trzeba zrobić w konkretnej sytuacji.

Krav Maga - Junior to nie tylko gry i zabawy, to zdrowy i sportowy rozwój dziecka, to umiejętności bezpiecznego korzystania z wszystkiego co naszym najmłodszym oferuje otaczający świat, oraz wiedza na temat pomocy drugiemu człowiekowi gdy dzieje się coś złego.

URAZOWOŚĆ W SPORTACH WALKI!
Najwięcej urazów dotyczy tych, którzy uprawiają piłkę nożną i koszykówki (po ok. 19 procent urazów), narciarstwo i kolarstwo (po ok. 14 procent).
Powszechnie uznaje się, że hokej na lodzie oraz sporty walki są najbardziej kontuzjogenne, a tymczasem stanowią one 4 procent wszystkich urazów.

Zapraszamy wszystkich najmłodszych na zajęcia Krav Maga Junior!