Krav Maga Ruda-Huta

Start

Krav Maga - dosłownie "walka w bliskim kontakcie" jest izraelskim systemem samoobrony, służącym wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej. Nie należy jej mylić z sportem, czy sztukami walki. Pozbawiona niemalże całkowicie otoczki filozoficznej ma za zadanie przygotować człowieka do zdecydowanej obrony swojego zdrowia lub życia przy użyciu wszystkich dostępnych środków.
Podstawowym założeniem krav maga było przyswoić z sztuk i sportów walki wszystko co proste, maksymalnie skuteczne, a zarazem wymagające minimalnej ilości ruchów. System zawiera twarde, destrukcyjne uderzenia przy użyciu kończyn oraz wszystkich dostępnych w codziennym życiu narzędzi takich jak telefon, torebka, klucze i wiele innych. Wykorzystuje ponadto dużą ilość dźwigni pozwalających skutecznie rozzbroić napastnika, czy obezwładnić go do czasu przyjazdu odpowiednich służb. Studenci zdobywają szeroką wiedzę o punktach witalnych organizmu człowieka, oraz ich umiejętnym wykorzystaniu podczas samoobrony. Odpowiednie zastosowanie tej wiedzy pozwala na wyrównanie szans w przypadku walki z uzbrojonym bądź po prostu znacznie silniejszym fizycznie napastnikiem.


KAPAP - odmiana militarna - "walka twarzą w twarz" - nauczana tylko zaawansowanych użytkowników systemu krav maga.
Od systemu cywilnego różni się zakresem ćwiczonych technik oraz ich efektywnością. W przypadku krav maga celem jest jedynie zapewnienie sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa. W przypadku KAPAP - celem staje się obezwładnienie lub całkowite wyeliminowanie napastnika.
Ponadto kapap traktuje broń jako naturalny element wyposażenia użytkownika systemu.

 

IV zasady użytkownika systemu Krav Maga/Kapap:


- I zasada: Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych.
- II zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, to oddal się z tego miejsca jak najszybciej.
- III zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą Ci pomóc.
- IV zasada: Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.

Jeżeli chcesz czuć się bezpieczny/bezpieczna w dzisiejszym świecie, potrafić szybko i sprawnie się obronić, albo lepiej przewidywać zbliżające się zagrożenie Krav Maga jest właśnie dla Ciebie!

Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor Krav Maga międzynarodowej federacji KMCS - Damian Grzywna.

Zapraszamy na treningi!