Krav Maga Ruda-Huta

Start

Zajęcia ogólnorozwojowe!

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby na zajęcia ogólnorozwojowe. Głównym celem zajęć jest poprawa komfortu życia. Zdrowy organizm to organizm w ruchu. Dzisiejszy tryb życia, ogólny pęd i brak czasu, a także często siedząca praca sprawiają, że aktywność fizyczna ograniczana jest do minimum. Ma to ogromne konsekwencje, w wyniku zwiotczenia mięśni większe obciążenie przechodzi na stawy co prowadzido ich degradacji i uszkodzenia. Na treningach staramy się przede wszystkim przywrócić ciału sprawność i siłę. Nadać mu gibkość i elastyczność. Często poprzez zastosowanie ćwiczeń kalistenicznch wzmocnić mięśnie odciążając zarazem obolały staw co skutkuje ustaniem bóli i przewlekłych ciągnących się miesiącami kontuzji.
Celem pobocznym treningów jest przyspieszenie przemiany materii oraz w konsekwencji przy zastosowaniu odpowiedniej diety spalanie maksymalnej ilości kalorii.

Zaznaczam, że zajęcia ogólnorozwojowe/fitness nie są zajęciami rehabilitacyjnymi. Mają na celu wzmocnić mięśnie, poprawić rozciągnięcie i przez to zwiększyć zakres ruchu stawów. Takie działania mogą wpłynąć korzystnie na niektóre, kontuzje, zwyrodnienia czy przewlekłe bóle stawowo mięśniowe.
Nie należy jednak zajęć traktować jako formę leczenia/rehabilitacji, w przypadku występowania wyżej wymienionych urazów przed rozpoczęciem uczestnictwa w treningach należy skonsultować się z ortopedą.

Zapraszamy serdecznie na treningi!